pt. Lip 17th, 2020

Szkolenia BHP i szkolenia doskonalące

Wskazówki dotyczące specyfiki szkoleń BHP oraz szkoleń doskonalących. O czym warto pamietać jeżeli chodzi o szkolenia BHP, na co zwrócić uwagę przy wyborze szkoleń doskonalących. Zapraszamy!

Kursy i szkolenia zawodowe. Realna szansa na pracę.

Zmiany zachodzące na rynku pracy skłaniają do przemyśleń nad najlepszym modelem edukacji. Rosnąca liczba osób z wyższym wykształceniem przy jednoczesnym braku wykwalifikowanych pracowników posiadających wykształcenie zawodowe nie prowadzi do niczego dobrego. W Polsce ten problem staje się coraz większy. Wynika przede wszystkim z lekceważenia kształcenia zawodowego, które miało miejsce jeszcze kilka lat temu. Uczęszczanie do szkoły zawodowej dla wielu uczniów było powodem do wstydu, a rodzice, na siłę wręcz kierowali swoje pociechy do liceów ogólnokształcących, a później na studia, byle uniknąć tzw. zawodówki. Zupełnie inne było natomiast podejście naszych zachodnich sąsiadów, którzy postawili na wczesne doradztwo zawodowe i pomoc w wyborze zawodu, który w przyszłości da realne szanse na zatrudnienie, a jednocześnie pozwoli się rozwijać.

Mądry Polak po szkodzie
Dziś, kiedy fachowców w poszczególnych dziedzinach zaczyna po prostu brakować, zmienia się podejście do kształcenia zawodowego. Zaczyna się je coraz bardziej promować i podkreśla się korzyści płynące z posiadania dyplomu zawodowego. Ogromnym powodzeniem cieszą się zawody związane z gastronomią i różnego rodzaju usługami takimi, jak fryzjerstwo czy krawiectwo. Młodzi mężczyźni wybierają najczęściej zawody związane z mechaniką czy elektryką.

Szkolenia zawodowe – sposób na przekwalifikowanie
Szansę w szkoleniach i kursach zawodowych upatrują również absolwenci studiów wyższych, którzy zasilają szeregi bezrobotnych. Mogą łatwo i szybko przekwalifikować się, zdobyć nową wiedzę i umiejętności zawodowe. Bez trudu znajdują potem zatrudnienie w gastronomii, sklepach czy zakładach produkcyjnych. Rynek pracy otwiera się na osoby, które podnoszą swoje kwalifikacje zawodowe. Dziś bardziej, niż dyplom ukończenia danej szkoły czy uczelni, liczą się faktyczne umiejętności poparte odpowiednimi certyfikatami i świadectwami ukończenia kursów. Okazuje się, że na naukę nigdy nie jest za późno, a współczesne metody szkoleń i ich ogromna oferta umożliwiają bardzo szybkie zdobycie nowych kwalifikacji.

Dlaczego szkolenia zawodowe są konieczne
Jesteśmy w okresie dynamicznych przemian ekonomicznych, ale przede wszystkim technologicznych. Nieprzystosowanie do nich szkolnictwa zawodowego powoduje konieczność nieustannego szkolenia. W wielu firmach wprowadzane są najnowsze rozwiązania technologiczne i wdrażane innowacyjne formy organizacji pracy. Pracownicy powinni nadążać za tymi zmianami. Stąd ogromna rola wszelkich kursów doskonalących oraz szkoleń zawodowych. Kreatywny i elastyczny pracownik, w dobie ogromnej konkurencji, stanowi siłę danego przedsiębiorstwa. Firmy również dostrzegają potencjał szkoleń, coraz częściej korzystając z profesjonalnych ośrodków szkoleniowych dysponujących odpowiednia kadrą i materiałami dydaktycznymi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.