pt. Lip 17th, 2020

Szkolenia BHP i szkolenia doskonalące

Wskazówki dotyczące specyfiki szkoleń BHP oraz szkoleń doskonalących. O czym warto pamietać jeżeli chodzi o szkolenia BHP, na co zwrócić uwagę przy wyborze szkoleń doskonalących. Zapraszamy!

Kilka wskazówek dotyczących szkoleń doskonalących

Ile pieniędzy zainwestowała Twoja firma w zeszłym roku w rozwój pracowników i szkolenia, które nie przyniosły pożądanych rezultatów? Niestety jest to problem w wielu firmach. Samo szkolenie to nie wszystko! Należy stworzyć odpowiednie warunki do wdrażania zdobytej wiedzy i umiejętności. Oto kilka rzeczy, które możemy zrobić, aby szkolenia przynosiły wymierny efekt:

Upewnij się, że istnieje potrzeba szkolenia i rozwoju
Wykonaj szczegółową analizę potrzeb i umiejętności, aby określić rzeczywistą potrzebę szkolenia i rozwoju pracowników. Upewnij się, że cel, który jest do osiągnięcia lub problem, który należy rozwiązać to kwestia dodatkowego szkolenia. Jeśli pracownik nie radzi sobie w jakimś aspekcie swojej pracy, ustal, czy ma odpowiednią ilość czasu oraz narzędzia niezbędne do efektywnego wykonywania obowiązków. Czy pracownik rozumie, czego oczekuje się od niego w pracy na danym stanowisku? Zadaj sobie pytanie, czy pracownik ma temperament i talent potrzebny na danym stanowisku. Czasami wiedza i umiejętności to nie wszystko!

Stwórz kontekst szkolenia i rozwoju pracowników
Przekaż pracownikowi informacje o tym, dlaczego potrzebne mu są nowe umiejętności, poprawa umiejętności lub pewne dodatkowe informacje. Upewnij się, że pracownik rozumie związek pomiędzy szkoleniem, a jego pracą. Możesz jeszcze bardziej zwiększyć efektywność szkolenia, jeśli pracownik zobaczy związek pomiędzy szkoleniem, a jego zdolnością do realizacji określonych celów firmy. Ważne jest również nagradzanie i uznanie w momencie pomyślnego ukończenia i zastosowania szkolenia. Certyfikat ukończenia szkolenia zawieszony nad biurkiem może działać motywująco. Firmy wymieniają nazwiska pracowników i zakończone szkolenia w biuletynie firmy czy w mediach społecznościowych. Ta informacja kontekstowa pomoże stworzyć postawę motywacji.

Zapewnij odpowiednie szkolenia
Zaproponuj pracownikowi szkolenia, które są naprawdę istotne i których potrzebuje, aby poszerzyć swoje horyzonty. Może zajść potrzeba zaprojektowania wewnętrznej sesji szkoleniowej pracownika, jeśli żadna z firm szkoleniowych nie spełnia Twoich potrzeb. Możesz też odszukać firmy, które są gotowe dostosować swoją ofertę do Twoich konkretnych potrzeb. Jeśli szkolenie nie będzie dostosowane do potrzeb, pracownik uzna je po prostu za stratę czasu.

Korzystaj ze szkoleń i rozwoju pracowników, które mają mierzalne cele i określone wyniki. Upewnij się, że treść szkolenia prowadzi pracownika do osiągnięcia umiejętności lub informacji obiecanych w ramach celów. Dzięki tym informacjom pracownik będzie dokładnie wiedział, czego może oczekiwać od sesji szkoleniowej. Będzie miał również możliwość zastosowania szkolenia do realizacji rzeczywistych celów w miejscu pracy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.