pt. Lip 17th, 2020

Szkolenia BHP i szkolenia doskonalące

Wskazówki dotyczące specyfiki szkoleń BHP oraz szkoleń doskonalących. O czym warto pamietać jeżeli chodzi o szkolenia BHP, na co zwrócić uwagę przy wyborze szkoleń doskonalących. Zapraszamy!

5 powodów, dla których warto zainwestować w szkolenia BHP

Szkolenie pracowników w zakresie BHP często bywa postrzegane, jako kosztowne zakłócenie działalności operacyjnej i biznesowej. Wiele startupów uważa to za wydatek, który przynosi niewielką korzyść organizacji. Niestety, z roku na rok pracownicy wszystkich branż ulegają wypadkom w miejscach pracy powodu sytuacji, których można byłoby uniknąć poprzez podstawowe szkolenie w zakresie bezpieczeństwa i higieny pracy. Korzyści ze szkoleń BHP są liczne, zarówno, jeżeli chodzi o pracowników, jak i pracodawców. Oto kilka powodów, dla których warto je rozważyć. 

Każde miejsce pracy posiada element ryzyka
Zbyt wielu pracowników zaniedbuje szkolenia w zakresie bezpieczeństwa i higieny pracy w oparciu o założenie, że ich praca nie wiąże się z dużym ryzykiem. Prawda jest taka, że od obsługi ciężkich maszyn w dużych firmach produkcyjnych, przez ręczne przenoszenie opakowań, po zwykłą pracę biurową istnieją różne poziomy narażenia na ryzyko i choroby. Czasami niewielkie firmy stwarzają większe zagrożenia. Tak, więc obecność ryzyka, niezależnie od tego, jak duże jest przedsiębiorstwo powinna skłonić pracodawcę do szkoleń. 

Szkolenia zwiększają produktywność pracowników
“Traktujcie dobrze swoich pracowników, aby nie używali internetu do szukania pracy gdzie indziej” twierdził Mark Zuckerberg. Pracownicy są jak klienci. Jeśli czują się docenieni, zostaną w firmie. Jeśli będą czuli się źle odejdą. Poświęcenie czasu na wykazanie zainteresowania bezpieczeństwem jest jednym ze sposobów na zbudowanie lojalnego personelu, a lojalny personel zawsze ma pozytywny wpływ na firmę i jej wizerunek. 

Obowiązek szkoleń wynika z przepisów prawa
Nasze ustawodawstwo obliguję pracodawcę, aby zapewnił wszelkie informacje, instrukcje, szkolenia i nadzór, tak dalece, jak to jest praktycznie możliwe dla zdrowia i bezpieczeństwa pracy swoich pracowników. Nieprzestrzeganie tych przepisów wiąże się oczywiście z określonymi sankcjami. 

Poprawa wizerunku firmy
Firma, która dba o przestrzeganie zasad i przepisów BHP jest postrzegana pozytywnie, co może wyeliminować trudności w znalezieniu dobrych pracowników. Pracownicy chcą wiedzieć, co mogą zyskać pracując w danej firmie, jeśli chodzi o ich świadczenia i pensje, ale chcą także poznać warunki, organizację oraz bezpieczeństwo pracy. Gdy firma dba o przestrzeganie podstawowych zasad jest postrzegana, jako bardziej profesjonalna i wiarygodna. 

Szkolenia mogą przynieść oszczędności
Oprócz kosztów, które będą naliczane w związku z kosztami postępowania sądowego, grzywnami i odszkodowaniami, rzeczywiste obrażenia i incydenty na stanowiskach pracy mogą generować koszty bezpośrednie np. koszty medyczne związane z pobytem pracownika w szpitalu. Koszty pośrednie mogą obejmować zakłócenia w harmonogramach pracy, utratę wydajności, konieczność zatrudniania i szkolenia pracowników zastępczych, złą reklamę, czas spędzony na badaniu wypadków i zarządzaniu roszczeniami. Dzięki szkoleniom można ich uniknąć.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.