pt. Lip 17th, 2020

Szkolenia BHP i szkolenia doskonalące

Wskazówki dotyczące specyfiki szkoleń BHP oraz szkoleń doskonalących. O czym warto pamietać jeżeli chodzi o szkolenia BHP, na co zwrócić uwagę przy wyborze szkoleń doskonalących. Zapraszamy!

Czy warto wziąć udział w kursie spawania?

Niedawna, trudna sytuacja na rynku pracy sprawiła, że wiele osób ponownie przemyślało swoje wybory zawodowe, ponieważ zostały zwolnione albo przez dłuższy czas nie mogły znaleźć zatrudnienia. Wielu doświadczonych pracowników powróciło do szkół i trafiło do ośrodków szkoleniowych, aby się przekwalifikować. Szczególnie atrakcyjna stała się branża spawalnicza oferująca wiele miejsc pracy i atrakcyjne zarobki. Dzięki temu kursy spawalnicze zaczęły bić rekordy popularności, a wiele ośrodków szkoleniowych zorganizowało mnóstwo dodatkowych szkoleń. Czy naprawdę warto wziąć w nich udział?

Gwarancja zatrudnienia
Popyt na spawaczy nie maleje. To jedna z profesji cieszących się ogromnym zainteresowaniem wśród pracodawców. Umiejętności spawalnicze wymagane są w niejednym zakładzie. Większe zakłady posiadają własne warsztaty ślusarskie, a tworzenie metalowych konstrukcji, nie ważne, czy chodzi o konstrukcję budynków, pojazdów, statków, pralek czy krzeseł nie może obyć się bez spawacza, czyli specjalisty, który doskonale wie, jak połączyć rozmaite materiały i zna wiele technik spawania. Po ukończeniu kursów spawalniczych pracy z pewnością nie zabraknie. Gdzie może pracować wykwalifikowany spawacz? Możliwości jest wiele. Od zakładów rzemieślniczych i zakładów naprawczych, przez górnictwo, przemysł metalowy, po różnego rodzaju usługi instalacyjne, montażowe, naprawcze i konserwatorskie. Jest, w czym wybierać.

Dobre zarobki
Nie ukrywajmy, że poszukując ścieżki kariery zawodowej, kierujemy się w znacznej mierze wysokością wynagrodzeń, jakie oferują dane branże. Spawacz, również pod tym względem to doskonały wybór. Zarobki spawaczy kształtują się na poziomie od 2500 do 4100 złotych brutto. Jednak to nie wszystko! Specjalne kwalifikacje mogą podnieść pensję spawacza nawet do 7000 złotych brutto. Trzeba przyznać, że to nie małe pieniądze. Oczywiście, im większe doświadczenie posiada dany spawacz oraz im szerszymi kwalifikacjami może się pochwalić, tym więcej jest w stanie zarobić.

Dobrze płatna praca za granicą
Coraz w więcej pracowników decyduje się opuścić nasz kraj w poszukiwaniu lepiej płatnej pracy zagranicą. Okazuje się, że również na rynkach zagranicznych spawacze są rozchwytywani, a średnie zarobki w tym zawodzie bardzo wysokie. Dla przykładu, w Niemczech spawacz z aktualnymi dokumentami jest w stanie zarobić około 2000 Euro netto. Co więcej, dodatkowo płatne są nadgodziny. Specjaliści w tej dziedzinie zarabiają jeszcze więcej.

Czy łatwo jest zostać spawaczem? Na pewno wiąże się to ze sporym zaangażowaniem oraz kosztami, ale inwestycja jest bardzo opłacalna. Chcąc zostać spawaczem, trzeba wziąć udział w kursie zawodowym. Zdobytą wiedzę i umiejętności potwierdza certyfikat zdobyty po zdaniu egzaminu.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.