pt. Lip 17th, 2020

Szkolenia BHP i szkolenia doskonalące

Wskazówki dotyczące specyfiki szkoleń BHP oraz szkoleń doskonalących. O czym warto pamietać jeżeli chodzi o szkolenia BHP, na co zwrócić uwagę przy wyborze szkoleń doskonalących. Zapraszamy!

Zalety kursów spawania

Jednym z kursów zawodowych, w które z pewnością warto zainwestować jest kurs spawania. Spawanie to proces technologiczny, który jest niezbędny w wielu gałęziach przemysłu związanych z obróbką metali oraz tworzeniem konstrukcji metalowych. Osoby posiadające umiejętność spawania oraz wszelkie konieczne uprawnienia w tym zakresie są bardzo cenieni na rynku pracy. Dlatego myśląc o przekwalifikowaniu lub zdobyciu nowych, przydatnych umiejętności, z pewnością warto pomyśleć o kursach spawania.

Jakimi cechami powinien wyróżniać się dobry spawacz?
Pozornie wydaje się, że spawanie nie jest trudne. Jednak trzeba podkreślić, że nie jest to zajęcie dla każdego. Przede wszystkim, spawacz powinien być wyposażony w dosyć szeroką wiedzę na temat materiałów i technik spawania. Musi mieć również doświadczenie, które jest kluczową kwestią. Warto, aby posiadał także pewne cechy psychofizyczne. Należy do nich dobra koordynacja wzrokowo-ruchowa, zręczność, ostry wzrok, staranność, dokładność oraz zdolność koncentracji. Jednak najważniejsze są zdolności manualne. Od tego zależy jakość wykonywanych spoin. Pewnymi utrudnieniami mogą być alergia, astma, wady wzroku, choroby układu oddechowego, upośledzenie układu ruchowego czy zaburzenia równowagi. Te chorzenia w przypadku spawacza mogą okazać się niebezpieczne zarówno dla niego samego, jak i jego otoczenia.

Jak zdobyć uprawnienia spawacza?
Aby uzyskać stosowne uprawnienia trzeba na początek spełnić pewne formalne warunki, a następnie wziąć udział w szkoleniu. Podczas szkolenia przekazywana jest podstawowa wiedza teoretyczna, ale jego trzon stanowią zajęcia i ćwiczenia praktyczne. Tego zawodu nie można nauczyć się jedynie w teorii. Szkolenie kończy egzamin zorganizowany przez uprawnioną jednostkę szkolącą. Sam kurs trwa około dwóch miesięcy i obejmuje określoną liczbę godzin teorii oraz zajęć praktycznych. Uprawnienia uzyskujemy na określony czas, a nie bezterminowo, jak np. w przypadku kursu na operatora wózka widłowego.

Co więcej, istnieje konieczność ich potwierdzania przez nadzór spawalniczy co 6 miesięcy. Jednak warto poświęcić swój czas i energię na zdobycie i aktualizowanie uprawnień, bo dają one szerokie możliwości zatrudnienia. Wykwalifikowani spawacze są zawsze cennym nabytkiem dla pracodawców i na rynku pracy, zarówno w kraju, jaki za granicą, są poszukiwani. Spawacze bez trudu znajdą zatrudnienie w jednym z przedsiębiorstw stosujących technologię trwałego łączenia metali. Takie umiejętności przydają się między innymi w przemyśle metalowym, górnictwie, zakładach naprawczych i produkcyjnych, pracach ślusarskich, pracach instalacyjno montażowych oraz pracach naprawczo-konserwatorskich. Popyt na spawaczy jest naprawdę ogromny. Dlatego wzięcie udziału w kursie spawalniczym to bardzo dobra inwestycja.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.